Dzień 1: OKOPY – SUCHOWOLA – BIAŁYSTOK
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Podlasia. Pierwszym przystankiem na naszej drodze będę Okopy. W tej maleńkiej wsi, 14 września 1947 roku, przyszedł na świat błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Zatrzymamy się przed domem rodzinnym. Tu znajduje się tablica upamiętniająca błogosławionego Księdza. Dalej przejazd do Suchowoli, gdzie znajduje się kościół parafialny pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Historia jego drogi duszpasterskiej rozpoczęła się właśnie w tym miejscu, kiedy w wieku 11 lat został ministrantem. Wizyta w Izbie Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz spacer po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Na zakończenie dnia nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Białostockie Sanktuarium to miejsce, gdzie szczególny kult oddaje się bł. Michałowi Sopoćko – spowiednikowi i kierownikowi duchowemu z czasów wileńskich, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: BYDGOSZCZ
Rano, po śniadaniu wyjazd do Bydgoszczy. Głównym celem wizyty w tym mieście będzie nawiedzenie parafii Świętych Polskich Braci Męczenników. Tu 19 października 1984 roku bł. ks. Jerzy odprawił swoją ostatnią w życiu mszę świętą i wraz z wiernymi odmówił ostatni różaniec, po którym w drodze powrotnej do Warszawy został uprowadzony, skatowany i po kilku dniach wrzucony do Zalewu Wiślanego. Po południu spacer po Starym Mieście Bydgoszczy. Zobaczymy Stary Rynek, budynek dawnego kolegium jezuitów – obecnie ratusz, szachulcowe spichlerze nad rzeką Brdą będące oficjalnym symbolem miasta, rzeźbę „Przechodzący przez rzekę”, Operę Nova (z zewnątrz) oraz Wyspę Młyńską. Na koniec nawiedzimy katedrę św. Marcina i Mikołaja. Fara bydgoska jest najstarszym, najcenniejszym i jednocześnie najbardziej wyjątkowym zabytkiem w Bydgoszczy, jest jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Koronacji Obrazu Matki Bożej, którą czci się tu od wieków, dokonał 29 maja w Milenijnym Roku Chrześcijaństwa w Polsce Prymas Tysiąclecia tak uzasadniając ten tytuł: "Spod Serca wybranej Matki, Miłość Ojcowa ludzkimi drogami przychodzi na świat. Przez Maryję, za sprawą Ducha Miłości, Ojciec dał światu umiłowanego Swojego Syna”. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: GÓRSK – WŁOCŁAWEK – WARSZAWA
Rano śniadanie, po którym udamy się do Warszawy, po drodze zatrzymując w Górsku. Tu, przy drodze nr 80 znajduje się pomnik w prawdopodobnym miejscu uprowadzenia przez funkcjonariuszy SB ks. Jerzego Popiełuszki 19 października 1984 roku. Wykonany ze szlachetnego, zbrojonego betonu, monument ma kształt pochylonego, "dźwigającego się" z ziemi krzyża. Pod nim znajdują się słowa "Kto chce pójść za Mną, niech weźmie krzyż swój". Dalej odwiedzimy muzeum multimedialne, które przedstawia w nowoczesnej formie i bogatej w ogromną liczbę materiałów dokumentalnych historię bł. ks. Jerzego Popiełuszki od czasów seminarium duchownego aż po męczeńską śmierć. Następnie przejedziemy do Włocławka. Zatrzymammy się przy tamie, gdzie znajduje się Krzyż – Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki, postawiony w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego. Po południu krótka wizyta w Warszawie. W programie spacer po Warszawskiej Starówce, Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Pałac Prezydencki, Archikatedra św. Jana Chrzciciela. Na koniec naszej pielgrzymki nawiedzimy kościół św. Stanisława Kostki. W nim bł. Jerzy Popiełuszko został duszpasterzem środowisk medycznych w Warszawie oraz otaczał opieką duchową wszystkich strajkujących robotników. Tu również 3 listopada 1984 roku odbył się jego pogrzeb, który zgromadził kilka tysięcy wiernych. Ksiądz Jerzy pochowany został na terenie kościoła. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.