Dzień 1: KRAKÓW – ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI – ŁÓDŹ
W bardzo wczesnych godzinach porannych spotykamy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Modlitwa przy grobie św. Siostry Faustyny. Następnie wyjazd w kierunku Łodzi. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania będzie Aleksandrów Łódzki. Jest to pierwsze miejsce pracy Świętej poza domem rodzinnym przed wstąpieniem do klasztoru. Helena Kowalska pracowała jako pomoc domowa u rodziny Bryszewskich, aby zgromadzić pieniądze na posag. Tu również przyjęła sakrament bierzmowania w kościele parafialnym. Podczas naszej wizyty w mieście zobaczymy dom znajdujący się przy ul. 1 Maja 7 oraz parafię, obecnie pod wezwaniem św. Archaniołów Rafała i Michała. Po południu przejedziemy do Łodzi. Właśnie tu miało miejsce ostateczne powołanie Heleny Kowalskiej do klasztoru – w roku 1924 podczas zabawy tanecznej w parku rozrywki 'Wenecja', objawił jej się umęczony i obnażony z szat Pan Jezus. Nasz spacer w Łodzi zaczniemy od Łódzkiej Katedry pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, w której Helena padając krzyżem przed Najświętszym Sakramentem, prosiła o wolę Bożą dla siebie, i gdzie Pan Jezus poprosił ją wówczas o wstąpienie do klasztoru. Następnie nawiedzimy kościół św. Siostry Faustyny i zobaczymy pomnik Świętej czerpiącej ze źródła Miłosierdzia. Monument przedstawia Patronkę Miasta klęczącą nad strumieniem w kształcie krzyża, a z jej dłoni wypływa woda. Dalej droga zaprowadzi nas pod kamienicę przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie Helena Kowalska mieszkała u swoich krewnych, następnie do Parku Słowackiego, dawnej 'Wenecji', gdzie po raz pierwszy objawił się Jej Pan Jezus oraz na ulicę Abramowskiego 29, gdzie pomagała właścicielce sklepu, pani Sadowskiej, w opiece nad trójką dzieci. Na zakończenie dnia spacer po najsłynniejszej ulicy Łodzi. Ulica Piotrkowska to wizytówka miasta, centrum rozrywki i handlu, gdzie koncentrowało się całe życie rozrastającej się aglomeracji przemysłowej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC – PŁOCK
Rano, po śniadaniu wyjazd do Świnic Warckich, gdzie nawiedzimy kościół św. Kazimierza – w nim została ochrzczona Helena Kowalska. Tutaj przystąpiła do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. W 2002 roku podniesiono kościół parafialny do rangi diecezjalnego Sanktuarium Chrztu i Narodzin św. Siostry Faustyny. Kolejno udamy się do wsi Głogowiec, gdzie Marianna i Stanisław Kowalscy w 1900 roku zbudowali dom, w którym przyszło na świat dziesięcioro dzieci, a wśród nich niosąca światu Orędzie Miłosierdzia – św. Faustyna. Po południu przyjedziemy do Płocka. Nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie Święta doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego, polecającego namalowanie obrazu z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”. Spacerując po mieście zobaczymy zachowany do dziś budynek dawnej przyklasztornej piekarni i sklepu, gdzie pracowała św. Faustyna. Kolejno nawiedzimy Płocką Katedrę z kopią słynnych Drzwi Płockich wykonanych w połowie XII wieku, mieszczącej sarkofag Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: WARSZAWA – OSTRÓWEK
Rano śniadanie, po którym udamy się do Warszawy. Naszą wizytę w stolicy zaczniemy od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Żytniej. Tu 1 sierpnia 1925 roku Helena przekroczyła próg domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i otrzymała imię Faustyna. Kolejno przejedziemy do centrum Warszawy i podczas spaceru zobaczymy pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski (z zewnątrz) i Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Na koniec pobytu nawiedzimy Katedrę św. Jana Chrzciciela z grobem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki będzie Ostrówek. Tu zwiedzimy dom, w którym Święta Faustyna służyła u rodziny Lipszyców. Pracowała pomagając w gospodarstwie domowym i przy opiece nad dziećmi ponad rok, aby zdobyć pieniądze na zakonne wiano. W obiekcie znajdują się cenne pamiątki po rodzinie Lipszyców oraz siostrze Faustynie. Nawiedzimy również miejscowy kościół w Ostrówku, a następnie udamy się do Klembowa, do kościoła, do którego uczęszczała codziennie św. Faustyna w okresie pobytu u Lipszyców, utwierdzając się w powołaniu. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: BIAŁYSTOK
Po śniadaniu udamy się do centrum Białegostoku – stolicy Podlasia. W tym dniu spacerować będziemy śladami bł. Michała Sopoćki. Był on spowiednikiem, powiernikiem i przewodnikiem duchowym siostry Faustyny Kowalskiej. Dzięki niej stał się głosicielem prawdy o miłosierdziu, zabiegał o ustanowienie Święta Miłosierdzia i przyczynił się do powstania pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego. Naszą wędrówkę zaczniemy od ul. Złotej, gdzie w drewnianym domu ksiądz Michał zamieszkał po przyjeździe z Wilna, następnie zobaczymy budynek dawnego Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej 8, gdzie był profesorem, prowadził tu zajęcia i odprawiał msze. Dalej, przez piękny park przy Pałacu Branickich, dotrzemy do Archikatedry Białostockiej, gdzie znajduje się jeden z wielu obrazów Jezusa Miłosiernego (namalowany z inicjatywny ks. Michała) i do Bazyliki św. Rocha. Około południa wizyta w Zgromadzeniu Sióstr Miłosierdzia, gdzie ks. Sopoćko mieszkał w ostatnich latach swojego życia i gdzie zmarł. Zobaczymy również pomnik-krzyż przy torach, miejsce katastrofy chlorowej. Według mieszkańców od śmiertelnego zatrucia miasta ocalił ich rozpowszechniony przez bł. Michała Sopoćko kult Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się grób i relikwie tego zacnego Sługi Bożego, które w 1988 roku zostały przeniesione z cmentarza i zostały umieszczone w specjalnej krypcie w dolnym kościele – Sanktuarium. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki .