Dzień 1: NOWY WIŚNICZ – TROPIE – STARY SĄCZ
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym przystankiem na trasie naszego pielgrzymowania będzie Nowy Wiśnicz. Tu zobaczymy wspaniały zamek Kmitów i Lubomirskich – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno-obronnej. Dalej odwiedzimy Tropie usytuowane nad jeziorem Czchowskim. Tu znajduje się sanktuarium, gdzie w początkach naszego chrześcijaństwa żył jako pustelnik św. Świerad, m.in. patron pokutujących złoczyńców i nawróconych zbójników. Kościół ten to jedna z najstarszych świątyń w Małopolsce. Jest też tutaj pustelnia i źródełko św. Świerada z uzdrawiającą wodą. Po południu przejazd do położonego nad Popradem Starego Sącza. Wizyta w Sanktuarium św. Kingi. Jego założycielką 700 lat temu była Kinga, królewna węgierska i żona księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego. Legenda powiada, że to dzięki niej znaleziono złoża soli w Wieliczce i Bochni. Po śmierci męża w 1280 roku wstąpiła do założonego przez siebie klasztoru. Stary Sącz szybko stał się miejscem jej kultu, lecz kanonizacji Kingi dokonał tutaj dopiero Jan Paweł II w 1999 roku, podczas swojej pielgrzymki do Ojczyzny. Pamiątką tej wizyty jest Ołtarz Papieski i Muzeum św. Jana Pawła II. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: KRYNICA-ZDRÓJ – POWROŹNIK – MILIK – SZCZAWNIK – BIECZ
Rano, po śniadaniu spacer po Krynicy. To najsławniejsze uzdrowisko naszego kraju zwane Perłą Polskich Wód, ze słynnym deptakiem, starym domem zdrojowym i pijalnią wód mineralnych. Następnie udamy się na szlak uroczych grekokatolickich cerkwi łemkowskich, które aktualnie pełnią funkcje kościołów rzymskokatolickich z oryginalnym wystrojem i zachowanymi ikonostasami w Powroźniku, Miliku, Szczawniku. Cerkwie zostały zbudowane na przełomie XVIII-XIX wieku i niewątpliwie są jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Dalej droga zaprowadzi nas do Biecza. Miasto to na przestrzeni wieku zgromadziło liczne zabytki w obrębie średniowiecznej zabudowy ograniczonej murami obronnymi z basztami. Najbardziej reprezentacyjną budowlą miasta jest kolegiata pod wezwaniem Bożego Ciała. Jest ona zaliczana do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w Polsce. Prezbiterium świątyni zdobi polichromia autorstwa Włodzimierza Tetmajera. Spacerując po mieście zobaczymy renesansowy ratusz, basztę Kowalską, Kamienicę Chodorów oraz Rynek, na którym znajduje się Dom Zbója Becza, legendarnego założyciela miasta. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: CZARNY POTOK – NIEDZICA – SROMOWCE – SZCZAWNICA
Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. To kolejna perełka drewnianej architektury w Małopolsce, gdzie szczególną czcią otoczony jest cudowny obraz Piety. Następnie udamy się nad Jezioro Czorsztyńskie, a właściwie nad zaporowy zbiornik wodny na Dunajcu. Na wysokim brzegu jeziora położony jest średniowieczny Zamek 'Dunajec' w Niedzicy, a po przeciwległej stronie, nad skarpą jeziora wznoszą się ruiny zamku w Czorsztynie, który za czasów Kazimierza Wielkiego był jednym z ważniejszych założeń obronnych w kraju. Dalej popłyniemy pienińskim przełomem Dunajca na trasie Sromowce, Kąty do Szczawnicy. Spływ ten, to jedna z największych atrakcji regionu, a Przełom Dunajca jest jednym z najpiękniejszych przełomów na naszym kontynencie. Trasa spływu ma 15 km długości oraz 36 m spadku rzek. Po przyjeździe do Szczawnicy czas wolny na krótki spacer po słynnym, polskim uzdrowisku. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Zakończenie pielgrzymki.