Dzień 1: OLSZTYN
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku północnej Polski. Po południu dotrzemy do Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur. W programie spacer po mieście, podczas którego zobaczymy starówkę oraz Zamek Kapituły Warmińskiej (z zewnątrz), w którym kilka lat spędził sam Mikołaj Kopernik. Podczas zwiedzania miasta udamy się też do słynnego olsztyńskiego Planetarium. Podczas projekcji podziwiać można rozgwieżdżone niebo, jak również ciekawe zjawiska astronomiczne. Nawiedzimy również bazylikę św. Jakuba Apostoła – patrona miasta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: GIETRZWAŁD – STOCZEK KLASZTORNY – ŚWIĘTA LIPKA
Rano, po śniadaniu kontynuacja pielgrzymki i przejazd do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Około południa udamy się do Stoczka Klasztornego. To nie tylko miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, ale również Sanktuarium Matki Bożej Pokoju z Jej cudownym obrazem będącym kopią rzymskiego obrazu „Salus Populi Romani”. Modlitwa w Sanktuarium oraz wizyta w Izbie Pamięci kard. Wyszyńskiego. Na koniec dnia przybędziemy do Świętej Lipki. Świętolipska Bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: RESZEL – GIŻYCKO – AUGUSTÓW
Rano śniadanie i przejazd do Reszla. To jedno z piękniejszych warmińskich miasteczek, leżące na skraju Pojezierza Mrągowskiego, niedaleko granicy oddzielającej Warmię od Mazur. Zwiedzanie średniowiecznego zamku, który po Krzyżakach przejęli biskupi warmińscy oraz zwiedzanie miasta, które zachowało układ średniowiecznego grodu: mury z basztami, kamienne gotyckie mosty oraz trzynawowy kościół farny Piotra i Pawła. Około południa udamy się do Giżycka. Miasto jest żeglarską stolicą Polski nad jeziorem Niegocin. Podczas spaceru po mieście zobaczymy wieżę ciśnień, obrotowy most na kanale Łuczańskim, giżycki deptak, sanktuarium św. Brunona oraz zwiedzimy twierdzę Boyen – jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury obronnej XIX wieku w Polsce. Obiekt zbudowany na planie 6-ramiennej gwiazdy stanowił ważny obiekt strategiczny w obronie linii Wielkich Jezior Mazurskich. Na zakończenie dnia spacer po Augustowie. Legendy wiążą jego powstanie z pierwszym spotkaniem Króla Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, który dla jej upamiętnienia założył tu miasto. Zobaczymy augustowski rynek, Kanał Augustowski i słynną restaurację Albatros, o której śpiewał Janusz Laskowski. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: STUDZIENICZNA – WIGRY
Rano, po śniadaniu rejs statkiem przez Jezioro Necko. Popłyniemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 roku nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Następnie zobaczymy pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, należący do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII wieku, kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Zakończenie pielgrzymki.