Dzień 1: NOWINY HORYNIECKIE, ZAMOŚĆ
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, wyjazd w kierunku wschodniej granicy. Przejedziemy do Nowin Horynieckich, nazwanych „Polską Fatimą”. Tu znajduje się kaplica MB Fatimskiej oraz źródełko o leczniczych właściwościach. Następnie wyruszymy do Zamościa, gdzie zwiedzimy miasto z lokalnym przewodnikiem. Nawiedzimy Katedrę ufundowaną przez Jana Zamoyskiego. Zobaczymy także imponujący Rynek Wielki z Ratuszem – jeden z piękniejszych reprezentacyjnych placów w Europie z XVI w. oraz Pałac Zamoyskich (z zewnątrz). Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: ROMANÓW, JABŁECZNA, KODEŃ
Rano, po śniadaniu, przejazd do Romanowa, gdzie zwiedzimy muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego, urządzone w jego rodzinnym dworze. Następnie zwiedzimy Jabłeczną, Monaster św. Onufrego, najstarszy prawosławny klasztor na ziemiach polskich. Na koniec dnia dotrzemy do Kodenia, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. Wieczorem przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 3: GRABARKA, BIAŁYSTOK
Rano, po śniadaniu udamy się do Grabarki „prawosławnej Częstochowy”, gdzie zwiedzimy monastyr prawosławny oraz Świętą Górę – Wzgórze Pokutników. Dalej przejedziemy do Białegostoku, miasta związanego z misją bł. ks. Michała Sopoćki. Zobaczymy słynne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz grób Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia. Sanktuarium białostockie jest znane czcicielom Miłosierdzia Bożego w całym kraju. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 4: ŚWIĘTA WODA, SUPRAŚL, KRUSZYNIANY, SOKÓŁKA
Rano śniadanie. Po nim przejedziemy do sanktuarium w Świętej Wodzie, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska Góra Krzyży. Następnie udamy się do Supraśla, gdzie zobaczymy słynną prawosławną Cerkiew Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy. Z Supraśla udamy się do Kruszynian. To egzotyczne miejsce związane jest z polskimi Tatarami, gdzie mieszkają do dziś. W drodze do hotelu zatrzymamy się w Sokółce, gdzie nawiedzimy Kościół św. Antoniego. Jest to miejsce domniemanego cudu eucharystycznego, jedynego tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: STUDZIENICZNA, WIGRY
Rano, po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. W dniu 9 czerwca 1999 r. nawiedził je św. Jan Paweł II. Następnie odwiedzimy pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, należący do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Ojców kamedułów nad Wigry sprowadził król Jan Kazimierz w 1667 r. Usytuowany na Półwyspie klasztor był dla Ojca Świętego Jana Pawła II miejscem odpoczynku podczas kilkudniowej pielgrzymki po Polsce w 1999 roku. Rejs statkiem po jeziorze Wigry. Następnie udamy się do hotelu w okolicach Kętrzyna na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6: ŚW. LIPKA, GIETRZWAŁD
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Świętej Lipki, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych, którego początki sięgają XIV w. Świętolipska bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia w Świętej Lipce. Następnie przejazd do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną. Powrót do parafii w późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.