Dzień 1: SANDOMIERZ, ZAMOŚĆ
We wczesnych godzinach (ok. 4:30) spotykamy się w wyznaczonym miejscu, wyjazd w kierunku Sandomierza, spacer z przewodnikiem. Zobaczymy min.: Bramę Opatowską, Bazylikę Katedralną, sandomierski wąwóz lessowy oraz kościół św. Jakuba. W południe wyruszymy w dalszą drogę. Po południu dotrzemy do Zamościa – miasta hetmana Zamojskiego. Tu zobaczymy Katedrę, ratusz, rynek oraz Pałac Zamoyskich (z zewnątrz). Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: LUBLIN, KAZIMIERZ DOLNY
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Lublina. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto: Brama Grodzka, Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego kościoła św. Michała, Rynek z otaczającymi go kamienicami i budynkiem Trybunału Koronnego; Bazylika Ojców Dominikanów – sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego, Baszta Gotycka. Po południu przejazd do Kazimierza Dolnego, spacer z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: Rynek, Kościół Farny, Góra Trzech Krzyży, Baszta, Zamek, Kościół i klasztor oo. Franciszkanów, Bulwar Nadwiślański, Rynek Żydowski z synagogą. Wieczorem przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: JABŁECZNA, KODEŃ, GRABARKA
Rano, po śniadaniu przejazd do Jabłecznej, gdzie znajduje się Monaster św. Onufrego – najstarszy prawosławny klasztor na ziemiach polskich. Następnie udamy się do Kodnia – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia. Następnie przejedziemy do Grabarki „prawosławnej Częstochowy”, gdzie zwiedzimy monastyr prawosławny oraz Świętą Górę – Wzgórze Pokutników. Wieczorem przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 4: BIAŁYSTOK, SUPRAŚL, BOHONIKI
Rano, po śniadaniu zwiedzanie Białegostoku, miasta związanego z misją bł. ks. Michała Sopoćki. Zobaczymy słynne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz grób Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Sopoćki – apostoła Bożego Miłosierdzia. Sanktuarium białostockie jest znane czcicielom Miłosierdzia Bożego w całym kraju. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Po południu udamy się do Supraśla, gdzie zobaczymy słynną prawosławną Cerkiew Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy. Z Supraśla udamy się do Bohoników. To miejsce związane jest z polskimi Tatarami, gdzie mieszkają do dziś. Zobaczymy tatarski meczet, mizar, a także tatarską jurtę. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 5: NIEPOKALANÓW
Rano, po śniadaniu przejazd do Niepokalanowa, miejsca związanego ze św. Maksymiliana Marii Kolbego. To on założył tu klasztor, a później ośrodek duszpasterski ze szkołą, warsztatami, drukarnią. Po zakończeniu zwiedzania wyruszymy w drogę powrotną. W godzinach wieczornych powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki.