Dzień 1: KAMIEŃ ŚLĄSKI – MOSZNA – LEGNICA – LEGNICKIE POLE
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku zachodniej granicy Polski. Po drodze zatrzymamy się w Kamieniu Śląskim. Tutaj urodził się Święty Kościoła Katolickiego – Jacek Odrowąż i jego brat bł. Czesław. Wizyta w Pałacu – budowli, która powstała na zrębach dawnego zamku Odrowążów oraz w Sanktuarium św. Jacka. Następny etap naszej pielgrzymki to Zamek w Mosznej. Jest on jedną z największych atrakcji Opolszczyzny i jednym z najciekawszych zamków w Polsce. Jego wyjątkowa architektura przyciąga wielu turystów. Pałac przypomina bowiem bajkową rezydencję – ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek. Po południu nawiedzimy Sanktuarium św. Jacka w Legnicy – miejsce zdarzenia o znamionach cudu eucharystycznego z dnia 25 grudnia 2013 roku. Rok później Relikwie Ciała Pańskiego przekazano do publicznego kultu. Kolejno przejedziemy do Legnickiego Pola. Zobaczymy kompleks klasztorny benedyktynów z XVIII wieku. Prawdziwą perłą jest będący jego częścią barokowy kościół św. Jadwigi z imponującymi freskami o żywych kolorach. Następnie zwiedzimy historyczne miejsce – budynek, gdzie kiedyś stał kościół wybudowany na miejscu odnalezienia ciała Henryka Pobożnego, który dowodził wojskami w Bitwie pod Legnicą przeciw ordom tatarskim Batu-chana. Obecnie nie pełni on już funkcji sakralnych i mieści się w nim Muzeum Bitwy pod Legnicą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: BOLESŁAWIEC – JAKUBÓW – TRZEBNICA
Rano, po śniadaniu przejazd do Bolesławca, miasta słynnego na cały świat z unikalnej ceramiki. Zwiedzanie zaczniemy od kościoła MB Nieustającej Pomocy, dalej przejdziemy na Plac Zamkowy, na którym znajduje się kościół i rzeźba Jezusa Przyjaciela Dzieci. Kolejno zobaczymy stare mury miejskie, rynek i kościół Wniebowzięcia NMP. Naszą wędrówkę zakończymy w Muzeum Ceramiki. Około południa dojedziemy do Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Jego figurka stoi na ołtarzu, w którym jest relikwiarz z cząstką Jego ciała. Następnie spacer do źródełka św. Jakuba, do którego już w XII w. przybywali liczni pielgrzymi. Do dziś wypływa z niego woda, która ma ponoć właściwości lecznicze. Po południu przejazd do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Trzebnicka Bazylika jest jedną z 12 największych budowli XIII-wiecznych w środkowej Europie. Kościół ten jest zaliczany do zabytków klasy „0”. Zobaczymy wspaniały sarkofag św. Jadwigi, która swoje życie związała z Trzebnicą, romańską kryptę św. Bartłomieja i lapidarium. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: SOBÓTKA – WROCŁAW
Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Sobótki. Tu znajduje się Sanktuarium św. Anny, a od 2006 roku też Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Nowej Ewangelizacji. Kolejno przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru przez Rynek, Promenadę Staromiejską i Ostrów Tumski. Przejdziemy przez Most Pokoju. Zobaczymy wrocławską Katedrę i Ogród Botaniczny. Dalej przejdziemy pod Wrocławski Uniwersytet, gdzie podziwiać będziemy z zewnątrz Aulę Leopoldyna, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną oraz nawiedzimy najpiękniejszy barokowy kościół Wrocławia – Kościół Uniwersytecki. Podczas spaceru wysłuchamy historii o wrocławskich krasnalach i zwiedzimy stare Jatki Miejskie – ulicę dawnych rzeźników. Zwiedzanie miasta zakończymy przy Piwnicy Świdnickiej. W miarę możliwości zobaczymy również słynną wrocławską atrakcję – pokaz multimedialnej fontanny. Wodnym widowiskom towarzyszy muzyka i spektakularne oświetlenie. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Zakończenie pielgrzymki.