Dzień 1: GÓRA ŚW. ANNY – LEGNICA
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku zachodniej Polski. Po drodze zatrzymamy się w Sanktuarium św. Anny. To popularne miejsce pielgrzymkowe słynące od wieków z kultu św. Anny Samotrzeciej, której gotycka figurka i relikwie przechowywane są w bazylice. Sanktuarium znajduje się na jakubowym szlaku Via Regia, który prowadzi przez Polskę ze wschodu na zachód. Po południu nawiedzimy Sanktuarium św. Jacka w Legnicy – miejsce zdarzenia o znamionach cudu eucharystycznego z dnia 25 grudnia 2013 r. Rok później Relikwie Ciała Pańskiego przekazano do publicznego kultu. Kolejno przejedziemy do Legnickiego Pola. Zobaczymy kompleks klasztorny benedyktynów z XVIII w. Prawdziwą perłą jest będący jego częścią barokowy Kościół św. Jadwigi z imponującymi freskami o żywych kolorach. Następnie zwiedzimy historyczne miejsce – budynek, gdzie kiedyś stał kościół wybudowany na miejscu odnalezienia ciała Henryka Pobożnego, który dowodził wojskami w Bitwie pod Legnicą przeciw ordom tatarskim Batu-chana. Obecnie nie pełni on już funkcji sakralnych i mieści się w nim Muzeum Bitwy pod Legnicą. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: BOLESŁAWIEC – JELENIA GÓRA
Rano, po śniadaniu wyjazd do Bolesławca. To kolejne miasto na dolnośląskiej drodze św. Jakuba, słynne na cały świat z unikalnej ceramiki. Zwiedzanie zaczniemy od Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dalej przejdziemy na Plac Zamkowy, na którym znajduje się kościół i rzeźba Jezusa Przyjaciela Dzieci. Kolejno zobaczymy stare mury miejskie, rynek i Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Naszą wędrówkę zakończymy w Muzeum Ceramiki. Następnie przejedziemy do Jeleniej Góry. Krótki spacer po Starówce, nawiedzenie kościoła poświęconego patronom miasta – świętym Erazmowi i Pankracemu. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: KARPACZ – KRZESZÓW – KSIĄŻ
Po śniadaniu przejedziemy do Karpacza, którego atrakcją jest świątynia Wang – unikatowy zabytek skandynawskiej architektury sakralnej z XII wieku. Po południu nawiedzimy leżące na sudeckim szlaku św. Jakuba Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie – europejska perła baroku. W ołtarzu głównym znajduje się koronowany przez Jana Pawła II obraz Matki Bożej, którego malowanie „zleciły” według podań same Anioły. Następnie odwiedzimy Zamek Książ w Wałbrzychu – największy dolnośląski i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Spacer po wnętrzach przybliży nam dalszą historię tego wspaniałego obiektu i jego kolejnych właścicieli. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: ŚWIDNICA – CZERMNA – WAMBIERZYCE
Rano śniadanie. Następnie wizyta w Świdnickim Sanktuarium Matki Bożej, gdzie od wieków pielgrzymi doświadczyli wielu cudów i uzdrowień. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych, zwanym też „Maria in sole”, czyli „Maryja w słońcu”. Kolejne miejsce w Świdnicy to Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej – największa drewniana barokowa świątynia w Europie. Należy do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Kolejny etap pielgrzymki to Sanktuarium Milczenia i Zadumy nad Życiem i Śmiercią w Czermnej. Nawiedzimy Kudowską Kaplicę Czaszek. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i ludzkich kości, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Na zakończenie dnia wizyta w Śląskim Jeruzalem – Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Obecna bazylika stoi na wzgórzu, gdzie w XII w. w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Boskiej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: WROCŁAW
Rano, po śniadaniu przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru przez Rynek, Promenadę Staromiejską i Ostrów Tumski. Przejdziemy przez Most Pokoju. Zobaczymy wrocławską Katedrę i Ogród Botaniczny. Dalej przejdziemy pod Wrocławski Uniwersytet, gdzie podziwiać będziemy z zewnątrz Aulę Leopoldyna oraz nawiedzimy najpiękniejszy barokowy kościół Wrocławia – Kościół Uniwersytecki. Podczas spaceru wysłuchamy historii o wrocławskich krasnalach i zwiedzimy stare Jatki Miejskie – ulicę dawnych rzeźników. Po południu wizyta w słynnym wrocławskim ZOO, który na mapie Dolnego Śląska istnieje już od prawie 150 lat. Jest najstarszym, a jednocześnie najnowocześniejszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Dziś żyje w nim około 10 tysięcy zwierząt, które reprezentują około 1100 gatunków. Niezapomniane wrażenia pozostawi w nas spacer po Afrykarium – w tej największej atrakcji wrocławskiego ogrodu – żółwiom, rekinom, pingwinom, hipopotamom i dziesiątkom innych zwierząt stworzono warunki dokładnie odwzorowujące ich afrykańskie i oceaniczne siedliska. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.