Dzień 1: WYLOT Z WARSZAWY – ATENY
O ustalonej godzinie spotykamy się w porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Okęcie). Odprawa biletowo-bagażowa. Odlot do Aten o godzinie 09:20. Lądowanie w Grecji o godzinie 13:00. Odbiór bagaży, transfer autokarem do hotelu w ok. Aten. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: ATENY
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aten. Podczas objazdu autokarem obejrzymy pamiątki po wielkowiekowej historii miasta: m.in. ruiny świątyni Zeusa, Łuk Hadriana, dawny Pałac Królewski (obecnie Parlament), katolicką Katedrę św. Dionizego Areopagity (zawdzięcza swe wezwanie pierwszemu biskupowi Aten, uczniowi św. Pawła, który nawrócił się podczas wizyty Apostoła w Atenach). Wejdziemy na Akropol, by obejrzeć pozostałości antycznych świątyń, w tym genialny Partenon oraz niezwykłą panoramę na miasto i Zatokę Sarońską. Zobaczymy Areopag – skaliste wzgórze dominujące nad grecką agorą, na którym św. Paweł spotykał się z ateńskimi filozofami i gdzie wygłosił swoją słynną mowę o Bogu nieznanym. Przejdziemy też obok rzymskiej agory z ruinami, które pamiętają pobyt Apostoła w stolicy. Następnie przejedziemy na nocleg w okolicy Kalambaki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3: METEORY – WERIA – SALONIKI
Po śniadaniu odwiedzimy pracownię, w której powstają ikony - wciąż pisze się je według tradycyjnych reguł ikonopisarstwa. Następnie przejedziemy w skalisty masyw Meteorów, by podziwiać zapierające dech widoki i „wiszące” klasztory. To kompleks prawosławnych monastyrów, których historia sięga wczesnego średniowiecza. W okresie rozkwitu stanowiły jedno z najważniejszych centrów prawosławnej religii i kultury, do dziś kryją wiele bezcennych rękopisów i ikon. Potem przejedziemy do Werii (to starożytne miasto Berea położone przy antycznej rzymskiej „autostradzie” Via Egnatia, w prowincji Macedonia). Tu św. Paweł wraz Sylasem znaleźli schronienie po tym, jak uciekli z Salonik z powodu rozruchów. Wizyta w Berei była dla Apostoła owocna – nauczał w tutejszej synagodze, a jego naukę przyjęło także wielu Greków. Stąd uciekając przed gniewem Tesaloniczan udał się do Aten. W Werii odwiedzimy miejsce, w którym według tradycji przemawiał św. Paweł. Przejazd na nocleg w okolicy Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: FILIPPI – KAVALA
Po śniadaniu przejedziemy do Filippi (starożytne miasto Macedonii i dawna kolonia rzymska). To pierwsze miasto w Europie, do którego przybył św. Paweł (ok. 50 roku), wiedziony wizją, w której ukazał mu się Macedończyk proszący Apostoła o pomoc. Tu głosił Ewangelię i założył pierwszą w Europie gminę chrześcijańską, do której potem napisał list (List do Filippian). Podczas pobytu w mieście św. Paweł został wychłostany i wtrącony do więzienia. W Filippi zobaczymy miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu (ochrzcił tu św. Lidię). Odwiedzimy też Kavalę, czyli dawny port Neapolis (należał do miasta Filippi), do którego przybył św. Paweł, rozpoczynając swoją drugą podróż misyjną. Tu po raz pierwszy Apostoł stanął na kontynencie europejskim, co upamiętnia współczesna mozaika przy porcie. Dzisiejsza Kavala to piękne miasteczko ze starą fortecą i akweduktem z czasów osmańskich. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: SALONIKI
Po śniadaniu będziemy zwiedzać Saloniki, drugie co do wielkości miasto Grecji, pełne ukrytych wśród współczesnej zabudowy zabytków rzymskiego antyku, Bizancjum i Imperium Osmańskiego. To jedno z ważniejszych miejsc na trasie podróży św. Pawła. Tu nauczał co najmniej 3 tygodnie i nawrócił wielu ludzi, tworząc silną wspólnotę chrześcijańską, do której z Koryntu napisał swój pierwszy i ważny dla teologii List (List do Tesaloniczan). Podczas zwiedzania Salonik zobaczymy m.in. Białą Wieżę – symbol miasta na nadmorskiej promenadzie, wczesnochrześcijańską Bazylikę św. Demetriusza z V w. (z relikwiami patrona miasta), Łuk Triumfalny oraz Rotundę cesarza Galeriusza. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Delf, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: DELFY
Po śniadaniu zwiedzimy ruiny starożytnego sanktuarium Apollina w Delfach. Tu miała siedzibę największa wyrocznia starożytnej Grecji, w której Pytie przepowiadały przyszłość. Udawali się tu wszyscy możni świata, a przepowiednie wieszczki wpływały na wszystko – od polityki, przez decyzje wojenne, po zwykłe codzienne sprawy. Stanowisko archeologiczne jest malowniczo położone w górach Parnas. Podczas spaceru zobaczymy ruiny świątyni Apollina, skarbców i teatru, a nade wszystko piękne widoki. Wyrocznia funkcjonowała ponad tysiąc lat i stanowiła jedno z centrów wiary starożytnych Greków. Znaczenie tego miejsca pozwala zrozumieć z jaką potęgą starożytnych wierzeń musiał zmierzyć się św. Paweł przybywając na grecką ziemię, by głosić Ewangelię. Stanowisko archeologiczne w Delfach zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie przejedziemy na nocleg w okolicach Koryntu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7: KORYNT – NAFPLION – EPIDAUROS
Po śniadaniu udamy się do Koryntu, który w starożytności słynął z bogactwa i przepychu. To jedno z najważniejszych miejsc na szlaku św. Pawła. Apostoł spędził tu aż 18 miesięcy i pozyskał wielu wyznawców, nie tylko wśród Żydów, ale i pogan. Stąd napisał swój pierwszy list (do Tesaloniczan), natomiast List napisany do gminy w Koryncie zawiera słynny Hymn o miłości, jeden z najczęściej cytowanych fragmentów Nowego Testamentu. Zobaczymy tu ruiny rzymskiego forum, bemę (mównicę), przy której odbył się sąd Galliona nad św. Pawłem oraz fragment drogi wiodącej do portu, którą z całą pewnością podążał Apostoł. Następnie przejedziemy do urokliwego miasteczka Nafplion, pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Zanurzymy się w labiryncie wąskich uliczek, kawiarni i sklepików z pamiątkami. Zobaczymy również port nad Zatoką Argolidzką i górującą nad miastem wenecką twierdzę Palamidi. Na zakończenie odwiedzimy Epidauros, starożytne sanktuarium Asklepiosa, boga uzdrowicieli i medycyny. Sąsiaduje z nim antyczny teatr z IV w. p.n.e., który do dziś zachwyca genialną akustyką i architekturą. Wieczorem powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8: ATENY – POWRÓT DO POLSKI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Polski o godzinie 14:10. Lądowanie w Warszawie o godzinie 15:45. Zakończenie pielgrzymki.