Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI – LEWOCZA
O ustalonej wczesnej godzinie porannej spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd wyjedziemy autokarem w kierunku Słowacji i Węgier. Na terenie Słowacji krótkie zwiedzanie miejscowości Lewocza, czyli zabytkowej perełki słowackiego Spisza, a zarazem ważne maryjne sanktuarium, odwiedzone w czasie papieskiej pielgrzymki przez Św. Jana Pawła II. Zobaczymy tam katedrę Św. Jakuba o najwyższym gotyckim ołtarzu w Europie (dzieło Mistrza Jakuba z Lewoczy). Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 2: SATU MARE – SAPANTA – PRISŁOP
Po śniadaniu przejedziemy do Satu Mare, jest to ważne miasto północnej Rumunii, zobaczymy tam Plac Wolności, przy którym znajduje się m.in. reprezentacyjny Hotel „Dacia” oraz klasycystyczna katolicka katedra. Następnie przejedziemy przez rumuński Maramuresz. Zwiedzimy miejscowość Sapanta, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju „wesoły cmentarz” oraz zobaczymy monastyr o imponującej, strzelistej wieży. Po południu dotrzemy do Przełęczy Prisłop, przejedziemy malowniczą górska trasą pomiędzy masywami Gór Maramurskich oraz Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 3: SUCZAWA – VORONET – KACZYKA
Po śniadaniu zajrzymy do miejscowości Suczawa, która jest głównym ośrodkiem administracyjnym rumuńskiej Bukowiny, a także miejscem działalności Związku Polaków w Rumunii. Następnie dotrzemy do Monastyru Voronet - świątynia została zbudowana w 1488 roku na miejscu starej drewnianej cerkwi - zaledwie w 3 miesiące i 21 dni! Jej wewnętrzne i zewnętrzne ściany zdobią przecudne freski przedstawiające sceny biblijne. Odwiedzimy również miejscowość Kaczyka, która jest największym sanktuarium maryjnym w Rumunii. Historia miasteczka rozpoczyna się w 1785 roku, kiedy to odkryto tutaj duże pokłady soli kamiennej, prężnie działa tam Stowarzyszenie Polaków, a także Dom Polski. Odwiedzając Kaczykę warto także odwiedzić rzymskokatolicki kościół Wniebowzięcia NMP przy którym znajduje się replika słynnej groty z Lourdes, która stanowi cel licznych pielgrzymek katolickich w Rumunii. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 4: BRASZOW - BRAN
Po śniadaniu udamy się do miejscowości Braszow, położonej w środkowej Rumunii, zobaczymy słynny Czarny Kościół, jest to największy kościół w Rumunii i południowo-wschodniej Europie, a jednocześnie największy późnogotycki kościół na wschód od Wiednia, jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Rumunii. Może pomieścić 5 tysięcy wiernych. Na wieży wisi największy w Rumunii dzwon, który waży 6 ton. Następnie zobaczymy zamek w Bran, czyli legendarną siedzibę Vlada Drakuli. Wieczorem dotrzemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w Bukareszcie.
Dzień 5: BUKARESZT
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rumunii. W programie m.in.: Pałac Parlamentu, Łuk Triumfalny, Rumuńskie Ateneum, futurystyczne Sky Tower. Bukareszt to metropolia która posiada wiele zabytków, choć nie ma zwartego starego miasta. Eklektyczna architektura, która stanowi mieszankę zabudowy historycznej, socrealistycznej i nowoczesnej, odzwierciedla historię miasta. Megalomańskie socrealistyczne budowle z epoki Ceausescu sąsiadują z bardzo eleganckimi, reprezentacyjnymi gmachami z drugiej połowy XIX wieku naśladującymi architekturę Paryża. Wieczorem powrót do hotelu w Bukareszcie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: MORZE CZARNE
Po śniadaniu udamy się na wybrzeże czarnomorskie. Tereny Wybrzeża Morza Czarnego były zamieszkane już w IV wieku p.n.e., Grecy nazywali je wtedy Scytią Mniejszą. Na początku naszej ery obszar wybrzeża należał do Rzymian. Później przez wiele stuleci był terenem spornym pomiędzy Bułgarią a Bizancjum, przez pewien czas znajdował się także pod panowaniem tureckim. Najważniejsze miasto regionu – Konstanca – swoją historią sięga 2500 lat wstecz. Według legendy wylądował tu mityczny grecki heros Jazon. Miejscowość założona została w VI wieku przez greckich osadników i początkowo nosiła nazwę Tomis. Rumuńskie wybrzeże to doskonałe miejsce zarówno do plażowania, jak i do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w hotelu.
Dzień 7: WYPOCZYNEK
Po śniadaniu całodzienny wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 8: WYPOCZYNEK
Po śniadaniu całodzienny wypoczynek. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9: TRASA FORGARSKA – PITESTI - SYBIN
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy w kierunku Pitesti, dalej niezapomnianą, dostępną tylko latem wysokogórska Trasą Forgarską prowadzącą przez centrum najwyższej partii rumuńskich Karpatów w rejon Sybina. Jest to jedna z najbardziej malowniczych i krętych tras górskich w Europie. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sybina. Po obiadokolacji dla chętnych wieczorne zwiedzanie historycznego centrum Sybina. Nocleg.
Dzień 10: ALBA JULIA – WĄZÓW TURDA – KLUŻ-NAPOKA
Po śniadaniu przejedziemy do Alba Julia, historycznej stolicy Królestwa Rumunii oraz ważnej nekropolii monarszej. Zobaczymy również Wąwóz Turda – odbędziemy łatwy spacer dnem malowniczego wąwozu, wyżłobionego w korycie potoku Hasdate w otoczeniu kilkusetmetrowych ścian skalnych. Następnie krótki postój w miejscowości Kluż-Napoka, zobaczymy Kościół Św. Michała oraz pomnik króla Macieja Krowina Hunyadiego. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kluż-Napoka.
Dzień 11: TOKAJ – POWRÓT DO POLSKI
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy przez Węgry, Słowację, w kierunku Polski. Na terenie Węgier krótkie zwiedzanie miejscowości Tokaj, to niekłamana stolica najsłynniejszego węgierskiego wina, a zarazem piękne barokowe miasteczko. Do kraju przyjedziemy w bardzo późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.