Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI – EGER
O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. W godzinach południowych dojedziemy do Egeru, zwanego często „Małym Krakowem”. Zwiedzanie tego wspaniałego miasta zaczniemy od Zamku z kazamatami, następnie spacerując zakamarkami barokowych uliczek miasta dojdziemy do Placu Dobo, zobaczymy Kościół Minorytów, budynek najstarszego na Węgrzech Liceum oraz 40 metrową wieżę Minaretu, pozostałości po Muzułmanach, którzy zapuścili się najgłębiej na północ Europy właśnie na tych terenach. Dalej przejedziemy do Doliny Pięknej Pani, winiarskiego regionu Węgier. Tu zaprosimy Państwa na degustację win w tradycyjnej piwnicy. Degustacja połączona będzie z prelekcją, na której dowiemy się wszystkiego o winach, które będziemy pić oraz procesie ich produkcji. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Budapesztu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: BUDAPESZT
Rano śniadanie, po którym udamy się do centrum stolicy Węgier – Budapesztu. Zwiedzanie miasta zaczniemy Placu Bohaterów – to najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, obok którego znajduje się Park Miejski i Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew. Następnie przejedziemy do Pesztu. Zobaczymy Bazylikę św. Stefana, Parlament (z zewnątrz) i pospacerujemy uliczkami i bulwarami śródmieścia. Kolejno wjedziemy na Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy Zamek Królewski, Basztę Rybacką kościół Macieja (z zewnątrz) i Bramę Wiedeńską. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w kierunku granicy węgiersko – chorwackiej. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: SARAJEWO
W godzinach rannych śniadanie. Po nim przejedziemy do stolicy Bośni i Hercegowiny, do Sarajewa – zabytkowego miasta o burzliwej historii będącego skupiskiem wielu kultur. Zobaczymy m.in. Stare Miasto, Ratusz – siedzibę władz miejskich Sarajewa, zabytkowy meczet Gazi Husrev-bega z XVI wieku, Baščaršija – turecki bazar i Most Łaciński – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w 1914 roku. Następnie przejazd przez malownicze okolice Doliny Neretwy do Medjugorie. Wieczorem zakwaterowanie w Medjugorie. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: MEDJUGORIE
Rano, po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku. ukazała się sześciorgu dzieciom. Pierwsze objawienie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca we wsi Bijakovići, na wzgórzu Crnica należącym do parafii Medjugorie, w części tego wzgórza zwanej Podbrdo. Ukazująca się dzieciom Pani (w języku chorwackim: Gospa) miała przedstawić się im jako Błogosławiona Dziewica Maryja. Podczas pobytu w Medjugorie nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół św. Jakuba. Po południu spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo. Wspólnota ta powstała we Włoszech w lipcu 1983 roku. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi i pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem. Wieczorem udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5: MOSTAR
Po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejdziemy spacerem wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorie. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: DUBROWNIK
Po śniadaniu wyjedziemy do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Podziwiać będziemy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów, słynną studnię Onufrio, Bramę Pile, ulicę Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7: KORCULA
Śniadanie. Kolejno wypłyniemy w rejs na wyspę Korčula połączony z fish picknikiem (obiad na statku oraz degustacja lokalnych napoi – rakija, wino). Korčula to wyspa porośnięta bujną i różnorodną roślinnością: drzewami laurowymi, świętojańskimi i oliwnymi, cyprysami, wawrzynami i sosnami. Największą atrakcją wyspy jest maleńkie, kamienne miasto o tej samej nazwie, które krótko zwiedzimy spacerując wąskimi, mądrze rozplanowanymi uliczkami, wśród okazałych XV i XVI wiecznych budowli w wenecjańskim stylu. Prawdopodobnie to tutaj urodził się znany wszystkim Marco Polo i tutaj założono muzeum poświęcone jego podróżom po Dalekim Wschodzie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8: VEPRICE – ZAGRZEB
We wczesnych godzinach rannych (możliwy suchy prowiant w zamian za śniadanie) wyjedziemy w kierunku Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Założono je w roku 1908 za sprawą biskupa Splitu i Makarski, Juraja Carića, którego ostatnim życzeniem było, aby go tu pochować. Sanktuarium znane jest także pod nazwą sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ponieważ jaskinia oraz rosnąca tu roślinność przypominają te z Lourdes. Powstało jako votum dziękczynne za narodową pielgrzymkę Chorwatów w 50-tą rocznice objawień w Lourdes. Następnie przejedziemy do Zagrzebia – stolicy Chorwacji. Nawiedzimy katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stefana, odbudowaną w 1880 roku w stylu neogotyckim. Dobudowaną fasadę zwieńczono dwiema neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 metrów – stanowią one wizytówkę i symbol miasta. Zobaczymy ponadto: plac św. Marka, Kamienną Bramę z ocalałym z wielkiego pożaru w 1731 roku obrazem Matki Bożej z Kamiennej Bramy – patronki miasta Zagrzebia. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 9: LUDBREG – POWRÓT DO POLSKI
Rano śniadanie, po nim wykwaterowanie z hotelu. Na koniec naszego pielgrzymowania zobaczymy Ludbreg. To miasteczko, w którym znajduje się Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa. Tu w 1411 roku, w czasie sprawowanej eucharystii, dokonał się Cud Eucharystyczny przemiany wina w krew. Po modlitwie przed Relikwią Krwi Pańskiej wyjedziemy w drogę powrotną do Polski w bardzo późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.